Департамент Daikin Europe Heating and Renewables швидко розвивається, і, як європейський ринковий лідер, перевершує відомий японський бренд темпи зростання сегменту теплових насосів по всій Європі, як пояснює Crombez: "2021 рік став ключовим для нашого бізнесу теплових насосів. Споживацькі та політичні кола ніколи не прагнули так декарбонізувати системи опалення, як сьогодні".

Щорічні темпи зростання очікуються на рівні 20%

Протягом останнього десятиліття європейський ринок теплових насосів швидко зростав із щорічними темпами на рівні 10% з 2011 до 2020 рік, що призвело до очікуваного встановлення 1 млн. теплових насосів у 2021 році. У найближчі роки Daikin очікує — за повного погодження інших експертів галузі — значного прискорення впровадження теплових насосів: згідно з цими прогнозами, до 2030 року щорічно буде встановлено 4 мільйони теплових насосів, що відповідає річному темпу зростання у 20%. Наразі кожна третя встановлена ​​система опалення буде тепловим насосом, у 2020 році – кожна десята. Навіть якщо це є значним зростанням порівняно з останніми кількома роками, Daikin Europe вважає це мінімальною вимогою для забезпечення якісного переходу до декарбонізованого ринку опалення в Європі.

"Усі наявні дані свідчать, що перехід на теплові насоси цього року досяг переломного моменту, і без того потужне зростання цього сегменту опалювальних рішень буде лише прискорюватися", підкреслює Crombez.

Контексти зростання

Основною рушійною силою цього зростання стало впровадження нового будівельного законодавства в багатьох європейських країнах, від загальних правил у Франції, що встановлюють новий мінімальний стандарт теплоізоляції в будинках, до заборони котлів на викопному паливі в Нідерландах.

Крім того, заходи споживацького заохочення суттєво підвищили привабливість теплових насосів на ринку проектів модернізації. "Австрія продовжує покладатися на привабливі субсидії для мотивації домовласників і підприємств до припинення використання викопного палива. Ми активно стимулюємо зміни за допомогою нашої технології і знаходимося в переліку провідних кліматичних рішень з більш ніж 80 можливими комбінаціями, що повністю прийнятні для ринку завдяки холодоагенту R32", зазначає Claus Albel, генеральний менеджер з продажу компанії Daikin Austria. У той же час, технологія теплових насосів розвинулась до необхідного ступеню привабливості: впровадження високотемпературних теплових насосів виробництва Daikin означає можливість заміни існуючих котлів на викопному паливі без необхідності заміни або модифікації існуючих радіаторів.

Daikin інвестує у виробничі потужності та науково-розробницьку діяльність

У найближчі роки виробник Daikin Europe має намір зміцнити свої провідні позиції на ринку та більш ніж втричі збільшити виробництво опалювальних систем в Європі. Компанія очікує, що опалювальний бізнес стане одним з основних напрямків та джерел надходжень Daikin до 2025 року. Сьогодні 5 з 14 заводів Daikin на ринку EMEA зорієнтовані на виробництво теплових насосів. Усі теплові насоси Daikin, що продаються в Європі, розробляються та виробляються саме в Європі, а основні виробничі підприємства знаходяться в Німеччині, Бельгії та Чеській Республіці. Нещодавно оголошений інвестиційний план у розмірі €840 млн. на наступні 5 років включає значну суму, призначену для теплових насосів. Patrick Crombez стверджує: "Це дозволить нам розширити наше лідерство на європейському ринку".

Частина інвестицій спрямована на розширення виробничих потужностей з метою відповідності попиту. Іншим напрямком є ​​заплановане будівництво сучасного дослідницько-розробницького комплексу Європейський центр розвитку (EDC) у бельгійському Gent, що дозволить Daikin посилити свою лідерську роль у сфері інновацій та підтримувати швидший та ширший розвиток теплових насосів. Комплекс EDC являє собою інвестицію в розмірі €140 млн. і має створити 380 нових робочих місць для місцевої громади, а також буде діяти як глобальний центр для розробки продукції опалення Daikin.

Розширення логістики та навчання

У 2021 році Daikin Europe, за власною інформацією, виготовить 1,5 млн. одиниць теплових насосів, включаючи системи, вироблені в Європейській Унії для побутових, комерційних та промислових потреб. Наразі компанія обслуговує близько 71 000 поставок на день зі своїх 30 складів по всій Європі і готова збільшити ці масштаби для задоволення попиту. Patrick Crombez підкреслює: "У найближчі кілька років ми будемо збільшувати кількість наших складів з метою скорочення відстаней доставки до наших замовників. Наш інтегрований підхід до управління запасами та складом дозволяє нам швидше переміщувати продукцію, забезпечувати кращий сервіс та зменшувати витрати на логістику".

Нові технології також вимагають нових навичок. Саме тому Daikin Europe пропонує підтримку та тренінгові програми для установників у 54 навчальних центрах по всій Європі, включаючи Your Daikin World у центральному офісі Daikin у Центральній Європі у Vienna. Навчальні програми варіюються від вступних курсів до встановлення теплових насосів і технології прямого розширення до розширених курсів з усунення аварій і сервісних перевірок для нової продукції.

"Незважаючи на складні умови через пандемію COVID-19, у 2020 році ми подвоїли кількість учасників наших фізичних та онлайн-курсів. Такі інвестиції зміцнюють нашу існуючу виробничу та комерційну мережу та дозволяють нам дивитися в наступне десятиліття з впевненістю та хвилюванням", наголошує Crombez і підсумовує: "Найближчі роки матимуть вирішальне значення для декарбонізації опалення в житлових і комерційних будівлях. Це справді історичний перехідний період, що сприятиме стабільному клімату, появі більш безпечним і здоровим будинкам і більш доступних рахунків за електроенергію. Ми з нетерпінням чекаємо на власне лідерство в цьому переходу в Європі".

" /> Daikin: Потужні інвестиції в теплові насоси

Daikin: Потужні інвестиції в теплові насоси

Daikin: Потужні інвестиції в теплові насоси

16.12.2021 / Опубліковано в Новини індустрії

Європейська асоціація теплових насосів (European Heat Pump Association - EHPA) опублікувала звіт, надав інформацію про політику оподаткування та її вплив на використання теплових насосів у Європі. Звіт показує, що оподаткування є ключовим засобом створення рівних умов для технологій опалення із застосуванням  відновлювальних джерел енергії.

Швеція та Фінляндія першими запровадили податки на вуглець у 1900 та 1991 роках відповідно. Швеція має найвищу стандартну ставку податку на викиди вуглекислого газу – 120 Євро (близько 139 доларів США) за т/CO2, далі йде 87 Євро (близько 101 долара США) за т/CO2 у Швейцарії, 62 Євро (близько 72 доларів США) за т/CO2 у Фінляндії та 54 Євро (близько 62 доларів США) за т/CO2 у Норвегії.

У Швеції, з моменту введення податку, споживання електроенергії домогосподарствами скоротилося на 2,1%, а побутове паливо замінено на централізоване опалення в 75% випадків і на теплові насоси в 25% випадків.

Європейська асоціація теплових насосів впевнена, що перехід на відновлювальні рішення для опалення та охолодження вимагає цілісної ринкової структури, яка робить такі рішення економічно доцільними. Поновлювальні рішення мають бути дешевшими, щоб залучити споживачів. Таким чином, Директива про оподаткування енергії (Energy Taxation Directive) та Європейська система торгівлі квотами на викиди (EU Emissions Trading System - ETS) мають усунути податковий дисбаланс між різними технологіями та усунути бар'єри, які роблять ці рішення непривабливими для споживачів.

Томас Новак, генеральний секретар Європейської асоціації теплових насосів, підкреслив, що спотворені ціни на енергоносії вводять споживачів в оману, оскільки найменш стійкі технології опалення вважаються дешевшими. Він також підкреслив, що для того, щоб зробити екологічно чисті рішення для опалення більш привабливими, необхідні ціновий сигнал стосовно CO2 та зміни в рівні оподаткування.

Джерело: HLK.CO.AT / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.