Новини індустрії

Опалення на основі спалювання викопного палива робить свій значний негативний внесок у загальні показники викидів CO2 у Фінляндії. У фінських умовах теплові насоси часто є найбільш практичним і економічно ефективним рішенням для переходу до екологічно чистого опалення. У Фінляндії активно йде електрифікація тепла, оскільки майже 20% всього опалення забезпечують 1,2 мільйона теплових насосів. Зростання ринку теплових насосів прискорюється. У 2021 році ринок виріс на 25%.

Велика Британія: Асоціація Виробників і Постачальників Інженерних Послуг в Будівлях BESA привітала рішення міністра фінансів країни Rishi Sunak щодо скасування ПДВ на теплові насоси та спрощення кваліфікаційних правил.

Нещодавно Daikin Industries, Ltd. отримала високе визнання як компанія, що досягла успіху в заходах по зміні клімату та в прозорому розкритті корпоративної інформації, шляхом включення до «Списку» ("A List") cкладеного CDP, міжнародною екологічною некомерційною організацією, яка керує глобальною системою розкриття екологічної інформації для компаній та органів місцевого самоврядування.

Європейська асоціація теплових насосів (European Heat Pump Association - EHPA) оголосила, що 2021 рік став вирішальним для енергетичного переходу та для сектору теплових насосів.

НІМЕЧЧИНА: Після рекордного 2020 року продажі теплових насосів у Німеччині минулого року зросли на 28% до 154 000 систем.

Авторитетний кліматичний виробник Daikin Europe оперативно реагує на стрімке зростання європейського ринку теплових насосів значними інвестиціями у виробничі потужності, а також у дослідницько-розробницьку діяльність. Компанія прагне більш ніж втричі збільшити виробництво систем опалення в Європі, і нижче наводиться саме скільки в це розширення було інвестовано.

В Європі очікується різке прискорене зростання ринку: до 2030 року прогнозується встановлення 4 млн. теплових насосів на рік.

Виробник Daikin Europe бачить поворотний момент на європейському ринку водяних теплових насосів із щорічними темпами зростання на рівні 10-20%. У відповідь компанія інвестує значні кошти у виробничі та інноваційні потужності, складське господарство та логістику, а також покращує навчання для монтажників і техніків з обслуговування на ринку EMEA (Європа, Близький Схід, Африка).

"Амбіційні інвестиції у виробничі потужності та дослідження і розробки дозволять Daikin Europe розширити свій ринок і поглибити лідерство своєї продукції", наголошує Patrick Crombez, генеральний менеджер з опалення та відновлюваних джерел енергії в Daikin Europe, і додає: "Відхід від наших існуючих опалювальних систем до теплових насосів є історичною зміною в напрямку низьковуглецевого опалення, що має переваги для клімату та здоровішого середовища для життя людей. Ми пишаємося тим, що очолюємо ці зміни в Європі".

Департамент Daikin Europe Heating and Renewables швидко розвивається, і, як європейський ринковий лідер, перевершує відомий японський бренд темпи зростання сегменту теплових насосів по всій Європі, як пояснює Crombez: "2021 рік став ключовим для нашого бізнесу теплових насосів. Споживацькі та політичні кола ніколи не прагнули так декарбонізувати системи опалення, як сьогодні".

Щорічні темпи зростання очікуються на рівні 20%

Протягом останнього десятиліття європейський ринок теплових насосів швидко зростав із щорічними темпами на рівні 10% з 2011 до 2020 рік, що призвело до очікуваного встановлення 1 млн. теплових насосів у 2021 році. У найближчі роки Daikin очікує — за повного погодження інших експертів галузі — значного прискорення впровадження теплових насосів: згідно з цими прогнозами, до 2030 року щорічно буде встановлено 4 мільйони теплових насосів, що відповідає річному темпу зростання у 20%. Наразі кожна третя встановлена ​​система опалення буде тепловим насосом, у 2020 році – кожна десята. Навіть якщо це є значним зростанням порівняно з останніми кількома роками, Daikin Europe вважає це мінімальною вимогою для забезпечення якісного переходу до декарбонізованого ринку опалення в Європі.

"Усі наявні дані свідчать, що перехід на теплові насоси цього року досяг переломного моменту, і без того потужне зростання цього сегменту опалювальних рішень буде лише прискорюватися", підкреслює Crombez.

Контексти зростання

Основною рушійною силою цього зростання стало впровадження нового будівельного законодавства в багатьох європейських країнах, від загальних правил у Франції, що встановлюють новий мінімальний стандарт теплоізоляції в будинках, до заборони котлів на викопному паливі в Нідерландах.

Крім того, заходи споживацького заохочення суттєво підвищили привабливість теплових насосів на ринку проектів модернізації. "Австрія продовжує покладатися на привабливі субсидії для мотивації домовласників і підприємств до припинення використання викопного палива. Ми активно стимулюємо зміни за допомогою нашої технології і знаходимося в переліку провідних кліматичних рішень з більш ніж 80 можливими комбінаціями, що повністю прийнятні для ринку завдяки холодоагенту R32", зазначає Claus Albel, генеральний менеджер з продажу компанії Daikin Austria. У той же час, технологія теплових насосів розвинулась до необхідного ступеню привабливості: впровадження високотемпературних теплових насосів виробництва Daikin означає можливість заміни існуючих котлів на викопному паливі без необхідності заміни або модифікації існуючих радіаторів.

Daikin інвестує у виробничі потужності та науково-розробницьку діяльність

У найближчі роки виробник Daikin Europe має намір зміцнити свої провідні позиції на ринку та більш ніж втричі збільшити виробництво опалювальних систем в Європі. Компанія очікує, що опалювальний бізнес стане одним з основних напрямків та джерел надходжень Daikin до 2025 року. Сьогодні 5 з 14 заводів Daikin на ринку EMEA зорієнтовані на виробництво теплових насосів. Усі теплові насоси Daikin, що продаються в Європі, розробляються та виробляються саме в Європі, а основні виробничі підприємства знаходяться в Німеччині, Бельгії та Чеській Республіці. Нещодавно оголошений інвестиційний план у розмірі €840 млн. на наступні 5 років включає значну суму, призначену для теплових насосів. Patrick Crombez стверджує: "Це дозволить нам розширити наше лідерство на європейському ринку".

Частина інвестицій спрямована на розширення виробничих потужностей з метою відповідності попиту. Іншим напрямком є ​​заплановане будівництво сучасного дослідницько-розробницького комплексу Європейський центр розвитку (EDC) у бельгійському Gent, що дозволить Daikin посилити свою лідерську роль у сфері інновацій та підтримувати швидший та ширший розвиток теплових насосів. Комплекс EDC являє собою інвестицію в розмірі €140 млн. і має створити 380 нових робочих місць для місцевої громади, а також буде діяти як глобальний центр для розробки продукції опалення Daikin.

Розширення логістики та навчання

У 2021 році Daikin Europe, за власною інформацією, виготовить 1,5 млн. одиниць теплових насосів, включаючи системи, вироблені в Європейській Унії для побутових, комерційних та промислових потреб. Наразі компанія обслуговує близько 71 000 поставок на день зі своїх 30 складів по всій Європі і готова збільшити ці масштаби для задоволення попиту. Patrick Crombez підкреслює: "У найближчі кілька років ми будемо збільшувати кількість наших складів з метою скорочення відстаней доставки до наших замовників. Наш інтегрований підхід до управління запасами та складом дозволяє нам швидше переміщувати продукцію, забезпечувати кращий сервіс та зменшувати витрати на логістику".

Нові технології також вимагають нових навичок. Саме тому Daikin Europe пропонує підтримку та тренінгові програми для установників у 54 навчальних центрах по всій Європі, включаючи Your Daikin World у центральному офісі Daikin у Центральній Європі у Vienna. Навчальні програми варіюються від вступних курсів до встановлення теплових насосів і технології прямого розширення до розширених курсів з усунення аварій і сервісних перевірок для нової продукції.

"Незважаючи на складні умови через пандемію COVID-19, у 2020 році ми подвоїли кількість учасників наших фізичних та онлайн-курсів. Такі інвестиції зміцнюють нашу існуючу виробничу та комерційну мережу та дозволяють нам дивитися в наступне десятиліття з впевненістю та хвилюванням", наголошує Crombez і підсумовує: "Найближчі роки матимуть вирішальне значення для декарбонізації опалення в житлових і комерційних будівлях. Це справді історичний перехідний період, що сприятиме стабільному клімату, появі більш безпечним і здоровим будинкам і більш доступних рахунків за електроенергію. Ми з нетерпінням чекаємо на власне лідерство в цьому переходу в Європі".

Європейська асоціація теплових насосів (European Heat Pump Association - EHPA) опублікувала звіт, надав інформацію про політику оподаткування та її вплив на використання теплових насосів у Європі. Звіт показує, що оподаткування є ключовим засобом створення рівних умов для технологій опалення із застосуванням  відновлювальних джерел енергії.

У новому нещодавньому звіті інтерактивного центру сприяння ефективним комплексним опалювальним та охолоджувальним рішенням European Celsius Initiative розглядається інтеграція масштабних теплових насосів у майбутні системи централізованого опалення. Передбачається, що поєднання централізованого опалення та теплових насосів відіграватиме ключову роль у майбутніх енергетичних системах, і, як прогнозується, у майбутніх системах централізованого теплопостачання більша кількість теплових насосів буде встановлена ​​в електромережах порівняно з сьогоднішніми.

Експерти і гравці глобального ринку теплових насосів мають наразі всі підстави з нетерпінням чекати на чергову загальногалузеву подію цієї осені: Європейський Саміт з Теплових Насосів, за підтримки провідної міжнародної кліматичної виставки Chillventa, має прекрасні шанси відбутися у Нюрнберзькому виставковому центрі 26 та 27 жовтня 2021 року в традиційному фізичному форматі.

Оглядаючи побутовий та комерційний ринки бойлерів у 2020 році, можна помітити, як глобальна опалювальна галузь вартістю близько €40 млрд. різко просіла через наслідки пандемії Covid-19. У всьому світі спостерігалися локдауни та звільнення, що негативно впливали на будівництво та знижували купівельну спроможність людей відповідно.

ІРЛАНДІЯ: Ірландський уряд пропонує гранти на суму €14 млн. для енергоефективних будівельних проектів з акцентом на споживанні енергії, включаючи опалення, кондиціювання повітря та охолодження.

У 2020 році в Німеччині введено в експлуатацію мільйонний опалювальний тепловий насос. З одного боку – надзвичайно важливе досягнення для галузі, з іншого – за наявності 21 млн. опалювальних систем на ринку, радість від цього видатного показника дещо тьмяніє, повідомляє Федеральна Асоціація Виробників і Постачальників Теплових Насосів BWP.

Ще в березні поточного року, Бритійська Асоціація Маркетингових Досліджень та Інформації в Будівельній Галузі BSRIA оприлюднила результати чергового щорічного дослідження глобального ринку теплових насосів – саме тоді, коли в Азії були вжиті перші заходи щодо обмеження поширення вірусу COVID-19.

Daikin обережний щодо ініціативи Tesla

П'ятниця, 20 листопада 2020

OSAKA – Elon Musk, засновник технологічного концерну Tesla, надзвичайно активного і впливового гравця в різних сегментах економіки – від космічних подорожей до будівництва тунелів, приділяє наразі пріоритетну увагу побутовим кондиціонерам повітря, турбуючи тим самим провідних глобальних кліматичних виробників, таких як Daikin Industries, що вірогідно сприйматимуть ініціативу Tesla як порушення своєї гегемонії в кліматичній галузі.

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.