Прес-центр

Брюссель. Наприкінці квітня 2022 року компанія Daikin Europe N.V. відзначила введення в експлуатацію нової сучасної виробничої лінії для виготовлення високоякісних теплових насосів «повітря-вода». Зазначена інвестиція створює близько 100 додаткових робочих місць на заводі Daikin в бельгійському місті Остенде і подвоїть потужність виробництва теплових насосів «повітря-вода» в порівнянні з поточним показником. Інвестиції є частиною п'ятирічного стратегічного плану компанії Daikin, який, серед іншого, призначений для задоволення зростаючого попиту на екологічні рішення для опалення в Європі.

ЯПОНІЯ: Як повідомлялось раніше, авторитетний глобальний кліматичний гігант Daikin має повідомити про рекордний чистий прибуток за минулий фіскальний рік, що закінчився 31 березня, завдяки значному підвищенню продажів у Північній Америці та Європі.

Брюссель, 8 квітня 2022 року – компанія Daikin Europe, світовий лідер у галузі систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, висловила свою підтримку нещодавно запровадженій ініціативі REPowerEU.

Після вторгнення в Україну аргументи щодо швидкого переходу на чисту енергетику в Європейській Унії як ніколи сильніше. Європейська Унія імпортує 90% споживаного газу, а росія забезпечує близько 45% цього імпорту в різних обсягах в різних країнах-членах. На росію також припадає близько 25% імпорту нафти та 45% імпорту вугілля.

Опалення на основі спалювання викопного палива робить свій значний негативний внесок у загальні показники викидів CO2 у Фінляндії. У фінських умовах теплові насоси часто є найбільш практичним і економічно ефективним рішенням для переходу до екологічно чистого опалення. У Фінляндії активно йде електрифікація тепла, оскільки майже 20% всього опалення забезпечують 1,2 мільйона теплових насосів. Зростання ринку теплових насосів прискорюється. У 2021 році ринок виріс на 25%.

Велика Британія: Асоціація Виробників і Постачальників Інженерних Послуг в Будівлях BESA привітала рішення міністра фінансів країни Rishi Sunak щодо скасування ПДВ на теплові насоси та спрощення кваліфікаційних правил.

Компанія Daikin надала більш детальну інформацію про свою нову систему рекуперації тепла VRV 5, запуск якої запланований на липень, а також про розвиток технології змінного об'єму холодоагенту (VRV), вперше розробленої компанією Daikin 40 років тому.

Нещодавно Daikin Industries, Ltd. отримала високе визнання як компанія, що досягла успіху в заходах по зміні клімату та в прозорому розкритті корпоративної інформації, шляхом включення до «Списку» ("A List") cкладеного CDP, міжнародною екологічною некомерційною організацією, яка керує глобальною системою розкриття екологічної інформації для компаній та органів місцевого самоврядування.

Європейська асоціація теплових насосів (European Heat Pump Association - EHPA) оголосила, що 2021 рік став вирішальним для енергетичного переходу та для сектору теплових насосів.

Гібридна система теплового насоса Daikin Altherma, встановлена ​​на заміну застарілого газового котла підчас ремонту в одному з паризьких будинків, допомогла власнику значно заощадити гроші і суттєво підвищити ринкову рентабельність нерухомості.

НІМЕЧЧИНА: Після рекордного 2020 року продажі теплових насосів у Німеччині минулого року зросли на 28% до 154 000 систем.

БЕЛЬГІЯ: За ринковими джерелами, продажі теплових насосів в Європі в 2021 році відновилися після пандемії попереднього року з подальшим збільшенням ринку більш ніж на 25%.

Авторитетний кліматичний виробник Daikin Europe оперативно реагує на стрімке зростання європейського ринку теплових насосів значними інвестиціями у виробничі потужності, а також у дослідницько-розробницьку діяльність. Компанія прагне більш ніж втричі збільшити виробництво систем опалення в Європі, і нижче наводиться саме скільки в це розширення було інвестовано.

В Європі очікується різке прискорене зростання ринку: до 2030 року прогнозується встановлення 4 млн. теплових насосів на рік.

Виробник Daikin Europe бачить поворотний момент на європейському ринку водяних теплових насосів із щорічними темпами зростання на рівні 10-20%. У відповідь компанія інвестує значні кошти у виробничі та інноваційні потужності, складське господарство та логістику, а також покращує навчання для монтажників і техніків з обслуговування на ринку EMEA (Європа, Близький Схід, Африка).

"Амбіційні інвестиції у виробничі потужності та дослідження і розробки дозволять Daikin Europe розширити свій ринок і поглибити лідерство своєї продукції", наголошує Patrick Crombez, генеральний менеджер з опалення та відновлюваних джерел енергії в Daikin Europe, і додає: "Відхід від наших існуючих опалювальних систем до теплових насосів є історичною зміною в напрямку низьковуглецевого опалення, що має переваги для клімату та здоровішого середовища для життя людей. Ми пишаємося тим, що очолюємо ці зміни в Європі".

Департамент Daikin Europe Heating and Renewables швидко розвивається, і, як європейський ринковий лідер, перевершує відомий японський бренд темпи зростання сегменту теплових насосів по всій Європі, як пояснює Crombez: "2021 рік став ключовим для нашого бізнесу теплових насосів. Споживацькі та політичні кола ніколи не прагнули так декарбонізувати системи опалення, як сьогодні".

Щорічні темпи зростання очікуються на рівні 20%

Протягом останнього десятиліття європейський ринок теплових насосів швидко зростав із щорічними темпами на рівні 10% з 2011 до 2020 рік, що призвело до очікуваного встановлення 1 млн. теплових насосів у 2021 році. У найближчі роки Daikin очікує — за повного погодження інших експертів галузі — значного прискорення впровадження теплових насосів: згідно з цими прогнозами, до 2030 року щорічно буде встановлено 4 мільйони теплових насосів, що відповідає річному темпу зростання у 20%. Наразі кожна третя встановлена ​​система опалення буде тепловим насосом, у 2020 році – кожна десята. Навіть якщо це є значним зростанням порівняно з останніми кількома роками, Daikin Europe вважає це мінімальною вимогою для забезпечення якісного переходу до декарбонізованого ринку опалення в Європі.

"Усі наявні дані свідчать, що перехід на теплові насоси цього року досяг переломного моменту, і без того потужне зростання цього сегменту опалювальних рішень буде лише прискорюватися", підкреслює Crombez.

Контексти зростання

Основною рушійною силою цього зростання стало впровадження нового будівельного законодавства в багатьох європейських країнах, від загальних правил у Франції, що встановлюють новий мінімальний стандарт теплоізоляції в будинках, до заборони котлів на викопному паливі в Нідерландах.

Крім того, заходи споживацького заохочення суттєво підвищили привабливість теплових насосів на ринку проектів модернізації. "Австрія продовжує покладатися на привабливі субсидії для мотивації домовласників і підприємств до припинення використання викопного палива. Ми активно стимулюємо зміни за допомогою нашої технології і знаходимося в переліку провідних кліматичних рішень з більш ніж 80 можливими комбінаціями, що повністю прийнятні для ринку завдяки холодоагенту R32", зазначає Claus Albel, генеральний менеджер з продажу компанії Daikin Austria. У той же час, технологія теплових насосів розвинулась до необхідного ступеню привабливості: впровадження високотемпературних теплових насосів виробництва Daikin означає можливість заміни існуючих котлів на викопному паливі без необхідності заміни або модифікації існуючих радіаторів.

Daikin інвестує у виробничі потужності та науково-розробницьку діяльність

У найближчі роки виробник Daikin Europe має намір зміцнити свої провідні позиції на ринку та більш ніж втричі збільшити виробництво опалювальних систем в Європі. Компанія очікує, що опалювальний бізнес стане одним з основних напрямків та джерел надходжень Daikin до 2025 року. Сьогодні 5 з 14 заводів Daikin на ринку EMEA зорієнтовані на виробництво теплових насосів. Усі теплові насоси Daikin, що продаються в Європі, розробляються та виробляються саме в Європі, а основні виробничі підприємства знаходяться в Німеччині, Бельгії та Чеській Республіці. Нещодавно оголошений інвестиційний план у розмірі €840 млн. на наступні 5 років включає значну суму, призначену для теплових насосів. Patrick Crombez стверджує: "Це дозволить нам розширити наше лідерство на європейському ринку".

Частина інвестицій спрямована на розширення виробничих потужностей з метою відповідності попиту. Іншим напрямком є ​​заплановане будівництво сучасного дослідницько-розробницького комплексу Європейський центр розвитку (EDC) у бельгійському Gent, що дозволить Daikin посилити свою лідерську роль у сфері інновацій та підтримувати швидший та ширший розвиток теплових насосів. Комплекс EDC являє собою інвестицію в розмірі €140 млн. і має створити 380 нових робочих місць для місцевої громади, а також буде діяти як глобальний центр для розробки продукції опалення Daikin.

Розширення логістики та навчання

У 2021 році Daikin Europe, за власною інформацією, виготовить 1,5 млн. одиниць теплових насосів, включаючи системи, вироблені в Європейській Унії для побутових, комерційних та промислових потреб. Наразі компанія обслуговує близько 71 000 поставок на день зі своїх 30 складів по всій Європі і готова збільшити ці масштаби для задоволення попиту. Patrick Crombez підкреслює: "У найближчі кілька років ми будемо збільшувати кількість наших складів з метою скорочення відстаней доставки до наших замовників. Наш інтегрований підхід до управління запасами та складом дозволяє нам швидше переміщувати продукцію, забезпечувати кращий сервіс та зменшувати витрати на логістику".

Нові технології також вимагають нових навичок. Саме тому Daikin Europe пропонує підтримку та тренінгові програми для установників у 54 навчальних центрах по всій Європі, включаючи Your Daikin World у центральному офісі Daikin у Центральній Європі у Vienna. Навчальні програми варіюються від вступних курсів до встановлення теплових насосів і технології прямого розширення до розширених курсів з усунення аварій і сервісних перевірок для нової продукції.

"Незважаючи на складні умови через пандемію COVID-19, у 2020 році ми подвоїли кількість учасників наших фізичних та онлайн-курсів. Такі інвестиції зміцнюють нашу існуючу виробничу та комерційну мережу та дозволяють нам дивитися в наступне десятиліття з впевненістю та хвилюванням", наголошує Crombez і підсумовує: "Найближчі роки матимуть вирішальне значення для декарбонізації опалення в житлових і комерційних будівлях. Це справді історичний перехідний період, що сприятиме стабільному клімату, появі більш безпечним і здоровим будинкам і більш доступних рахунків за електроенергію. Ми з нетерпінням чекаємо на власне лідерство в цьому переходу в Європі".

Компанію Daikin в 2021 році визнано одним із 100 найкращих світових новаторів та установ у світі вже сьомий раз поспіль та 8-й раз загалом.

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.